درباره مزوتراپی سلولیت

لیزر
شاید شما هم از توده‌های چربی و سلولیت‌های فشرده در مناطقی از بدن خسته شده باشید. سلولیت‌هایی که با رژیم‌های سخت و ورزش‌های سنگین هیچگاه از بین نمی‌روند. خوشبختانه امروزه روش‌های نوین و جذابی برای از بین بردن این چربی‌ها وجود دارد. یکی از این روش‌های مورد استفاده جهت لاغری موضعی و کاهش سایز، انجام مزوتراپی می‌باشد. در این روش داروهای چربی‌سوز یا حل کننده چربی به طور منظم در موضع درمان با فواصل منظم به وسیله نیدل‌های مخصوص تزریق می‌شود. از مزایای این روش نداشتن دوره نقاهت و بازگشت بلافاصله به کار و فعالیت روزانه است. از دیگر مزیت‌ها هزینه مناسب آن نسبت است. تعداد جلسات مزوتراپی بسته به حجم چربی متفاوت می‌باشد ولی معمولاً 8 الی 12 جلسه انجام می‌شود. مزوتراپی را برای درمان سلولیت و لاغری موضعی غبغب، شکم، پهلوها، باسن، دور ران، دور بازو و بیشتر جاهایی که حجم چربی انباشته شده زیاد باشد می‌توان بکار برد، بجز در قسمت سینه و آن هم به خاطر ساختار بافتی خاص این ناحیه است.

درمان سلولیت با مزوتراپی

سلولیت چربی‌های ناخواسته‌ای است که به طور طبیعی در بدن جمع می‌شوند و با روش‌های مرسوم مانند رژیم‌های غذایی و ورزش کردن از بین نمی‌روند. در این مواقع است که درمان‌های جایگزینی مانند مزوتراپی کارآمد هستند. در مزوتراپی سعی می‌شود تا با تزریق ترکیبی از عصاره‌های طبیعی و ویتامین‌ها نواحی که مبتلا به سلولیت هستند را درمان کنیم. این درمان از طریق تزریق مقادیر بسیار کمی از این ترکیبات صورت می‌گیرد که مهمترین عوامل ایجاد سلولیت را مورد هدف قرار می‌دهند: چربی، گردش خون نامناسب و بافت‌های آسیب دیده. در طول دوره درمان این مشکلات حل شده، سطح پوست هموار شده و سلولیت کاهش می‌یابد. البته نتایج درمان در بیمارن مختلف که دارای شرایط گوناگونی هستند نیز متفاوت است.
تزریق فیلر بدن

مزایای درمان سلولیت با مزوتراپی

مزوتراپی مزایای بسیاری دارد و این امر موجب شده تا استفاده از این روش روز به روز افزایش یابد. برخی از این مزایا بدین قرارند: • روشی غیرتهاجمی است • جایگزینی بدون درد برای لیپوساکشن است • نتایج پایداری در بر دارد • دوره نقاهت ندارد • تولید کلاژن را افزایش می‌دهد • گردش خون را در نواحی مبتلا به سلولیت بهبود می‌بخشد • بافت‌های پیوندی سخت و فیبروتیک را از بین می‌برد • چربی‌های اضافه را از بین می‌برد • تخلیه لنفاوی را بهبود می‌بخشد

قبل از درمان سلولیت با مزوتراپی چه کنیم

قبل از انجام مزوتراپی ابتدا با پزشک خود به‌صورت کامل مشاوره کنید. در صورت مصرف هر نوع دارو پزشک را در جریان قرار دهید. بیماران قبل از جلسه درمانی، یک غذای سرشار از پروتئین میل کرده و از مصرف کافئین و سایر محرک‌ها پرهیز نمایند. در صورت امکان از پزشک بخواهید برای شما تست حساسیت پوستی انجام دهد. بعد از انجام مزوتراپی از انجام فعالیت‌های بسیار سنگین خودداری کنید. برای مثال بهتر است فرد تا 24 ساعت شنا نکند. همچنین استفاده از مواد آرایشی و استحمام نیز تا یک روز بعد از انجام مزوتراپی ممنوع است.

نکات قابل‌توجه در رفع و درمان سلولیت با مزوتراپی

درصورتی‌که شما مزوتراپی را برای لاغری در نظر دارید حتماً بعد از چند جلسه مزوتراپی از ورزش‌های موضعی سبک و ماساژ استفاده نمایید. رژیم غذایی مناسبی که بیشتر حاوی پروتئین باشد را در دستور کار خود قرار داده و پیاده‌روی روزانه را حتماً انجام دهید. بعد از مزوتراپی در ناحیه مزوتراپی شده لباس تنگ نپوشید برای مثال اگر برای لاغری ران‌ها مزوتراپی کرده‌اید سعی کنید تا مدتی شلوارهای گشاد نخی بپوشید. در صورت استفاده از ساپورت و شلوار تنگ ممکن است تجمع دارو در یک قسمت و عدم پخش آن در بدن باعث دردناک شدن ناحیه مورد تزریق شود. حتماً بعد از انجام مزوتراپی در طی روز 6 تا 8 لیوان آب بنوشید تا مواد حاصله از مزوتراپی بتوانند از بدن شما خارج شوند این کار به علنی شدن نتایج مزوتراپی در جلسات اولیه کمک زیادی خواهد کرد. سعی کنید چندین جلسه قبل از مزوتراپی مصرف مواد کافئین دار را محدود کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از مزوتراپی از هر نظر می‌تواند برای شما مفید باشد. این روش هزینه کمتری دارد، از دز دارویی بسیار کمتری در آن استفاده می‌شود و درنتیجه عوارض کمتری دارد. به بیهوشی نیاز ندارد و درنتیجه خطرات عمل جراحی را به دنبال ندارد. بعد از انجام مزوتراپی دوره نقاهت وجود ندارد و فرد می‌تواند به‌راحتی فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد. در مزوتراپی که برای درمان چاقی صورت می‌گیرد چربی‌ها به‌صورت مستقیم برداشته نمی‌شوند بلکه متابولیسم بدن و سلول‌ها تحریک می‌شوند و بدن به‌طور طبیعی برای از بین بردن چربی‌ها شروع به فعالیت می‌کند بنابراین دست‌کاری فیزیکی زیادی بر بردن وارد نشده و خطرات رایج برداشتن چربی در این موارد دیده نمی‌شود

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.