درباره کاشت ریش

روش کاشت ریش به این صورت است که پیش از شروع کاشت مرحله آماده سازی مو که شامل شست و شو ناحیه اهدا کننده که عموما بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش دیگر می باشد.سپس در این ناحیه با استفاده از بی حسی موضعی پوست سر بی حس می شود. با استفاده از سوزن های مخصوص دستگاه سوپر کاشت استخراج گرافت ها آغاز شده و پس از پایان برداشت نواحی که مو از آن جا برداشت می شود با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته خواهد شد.این مرحله بین یک تا سه ساعت به طول می انجامد اما به طور کلی مدت زمان انجام این مرحله به تعداد گرافت های مورد نیاز بستگی دارد. مرحله بعد جایگذاری مو می باشد.پیش از انجام این کار محل هایی که می بایست گرافت ها کاشته شوند مشخص شده اند.سپس بر طبق این محدوده ها برش هایی بسیار کوچک بر روی پوست ایجاد شده و گرافت های مو با الگویی منظم و مطابق با سایر موها و بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شوند.این مرحله نیز می تواند بین 1 تا 3 ساعت زمان بر باشد. در اغلب کاشت موها، جراح مو را از پشت سر برمی دارد که این ناحیه را ناحیه اعطا کننده یا دهنده می نامند و آن را در قسمتی که نیاز است می کارد. موهای این منطقه از سر، بسیار مقاوم است و معمولا قابلیت و توان اینکه کاشت شود را داراست. اگرچه همه بیماران، موی کافی در این نواحی دهنده ندارند و برخی ممکن است حتی موی فرق سر نیز نداشته باشند. در چنین مواردی، موی بدن مثلا بازوها، رانها و قفسه سینه بهترین مورد برای برداشته شدن و کاشت در نواحی مورد نظر است. گاهی مواقعی پیش می آید که یک بیمار در این قسمت های بدنش نیز مو ندارد، که در این حالت، موهایی از دیگر قسمت های صورت برداشته می شود و در نواحی دیگر صورت کاشت می شود.

کاشت ریش یا سبیل چگونه انجام میشود؟

مرحله برداشت:

خواه روش FUE یا FUT را انتخاب کرده باشید، اولین قدم جراح شما تراشیدن ناحیه در حال برداشت روی سر شما خواهد بود.که به آنها دید واضح تری از فولیکول های مو می دهد. قبل از شروع برداشت، یک بی حس کننده موضعی به شما داده می شود، بنابراین برداشت یا کاشت را احساس نخواهید کرد.

مرحله کاشت:

هنگامی که فولیکول ها از سر شما برداشت شدند، جراح یک بی حس کننده موضعی را به ناحیه صورت شما که در آن ایمپلنت ها قرار می گیرد تزریق می کند. سپس، جراح هر فولیکول را در پوست صورت شما کاشت می کند و ریش جدید شما را همان طور که شما و دکتر قبل از جراحی توافق کرده بودید، شکل می دهد.

مناسب ترین کاندید برای انجام پیوند ریش و سبیل

به دلیل استخراج واحدی فولیکول های مو، در قدم اول شما به عنوان یک کاندید مناسب باید دارای تعداد فولیکول های لازم و کافی برای انجام کاشت ریش باشید. فولیکول های ناحیه اهدا کننده از نظر رنگ و بافت باید با ریش مطابقت داشته باشند. اکثریت قریب به اتفاق فولیکول ها مطابقت داشته و مشکلی بوجود نخواهد آمد. شما کاندید مناسبی برای انجام پیوند ریش طبیعی خواهید بود اگر دارای شرایط زیر باشید: 1. ریش های بیش از حد نازک و یا رشد ناهموار در ناحیه ریش خود داشته باشید. 2. دچار حادثه سوختگی و یا هر سانحه ی دیگری شده اید و در نقاطی از ریش شما این زخم مشخص می باشد. 3. در حال حاضر ریش دارید اما خواستار ریشی ضخیم تر و پرپشت تر می باشد. 4. سبیل پرپشت تر و ضخیم تری می خواهید. 5. خواستار خط ریش منظم تر و پرپشت تر هستید.

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام پیوند ریش و سبیل

به دلیل استفاده از روش های نوین مانند FUE در کاشت ریش دیگر نیازی به دوران نقاهت طولانی مدت برای بهبودی نخواهید داشت. ممکن است چند روز پس از پیوند ریش طبیعی قرمزی و تورم جزئی تجربه کنید اما چیز خیلی جدی نخواهد بود. عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل ممکن است نهایتا ۵ ساعت به طول انجامد و پس از آن شما باید یک روز کامل استراحت نمایید. اکثرا به دور دوم کاشت ریش و سبیل نیاز پیدا نخواهند کرد اما عده ای نیز خواستار افزایش و پرپشت شدن ریش خود خواهند شد که در این صورت به دور دوم پیوند ریش نیاز خواهد بود. بسیاری از افراد درباره شیو و اصلاح کردن صورت خود در دوران نقاهت و پس از آن سوال می پرسند؛ در این زمینه لازم به ذکر است که تقریبا بعد از گذشت ۱۰ روز از کاشت ریش می توانید بدون نگرانی از آسیب دیدگی فولیکول ها و با خیال راحت صورت خود را اصلاح نمایید. لطفا در هنگام شیو کردن به آرام عمل کنید زیرا ممکن است صورت شما کمی حساس شده باشد.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.