درباره لیزر صورت

لیزر صورت
پیگیری مداوم برای از بین بردن موهای زائد صورت کاری بسیار زمان ‌بر و خسته‌کننده است. خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی سبب روی کار آمدن دستگاه‌های لیزر با هدف از بین بردن دائمی موهای ناخواسته بدن شده است. به طوری که افراد تنها با چند جلسه لیزر درمانی می‌توانند برای هیمشه با موهای زائد صورت خود خداحافظی کنند. پوست صورت بسیار حساس است و موهای زائد این ناحیه در زیبایی صورت اثرگذار هستند. تابش اشعه لیزر در نواحی مورد نیاز صورت مثل بالای لب و چانه و همچنین در اطراف صورت سبب می‌شود تا فولیکول‌های مو تحت تاثیر انرژی حرارتی لیزر قرار بگیرند. در نتیجه چرخه رشد موها مختل شده و با تکرار چندین جلسه‌ای این کار برای همیشه از شر موهای خود رهایی پیدا خواهند کرد.

لیزر موهای زائد صورت

در مجاورت فولیکول­ های مو، رنگدانه ­های پوست ما (که ملانین نام دارند) قرار گرفته‌اند. این رنگدانه ­ها باعث ایجاد رنگ طبیعی پوست ما می­ شوند. لیزر یک دسته از پرتوهای نور با انرژی و طول موج خاصی است که پس از برخورد با ملانین باعث تخریب فولیکول­ های مو می­ شود. وقتی فولیکول مو تخریب می‌شود، دیگر نمی­ تواند تار مویی بسازد و به همین دلیل در آن منطقه دیگر مویی رشد نمی­ کند. به این ترتیب لیزر باعث حذف موهای زائد می ­شود. پوست صورت بسیار حساس است و موهای زائد این ناحیه در زیبایی صورت اثرگذار هستند. به همین دلیل افراد مختلف روش­ های متفاوتی را برای از بین بردن موهای صورت انتخاب می‌کنند. استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد صورت از موثرترین روش ­های موجود است که قسمت قابل توجهی از مراجعات به کلینیک­ پوست و مو را شامل می­ شود.

فواید لیزر موهای صورت

ليزر كردن موهاي صورت یکی از روش های از بین بردن موهای زائد صورت است. دغدغه از بین بردن موهای زائد از گذشته تا به امروز همواره برای افراد و به خصوص خانم ها وجود داشته است. روش های متعددی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن وجود دارد اما امروزه لیزر بیش از سایر روش ها مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. لیزر فواید و مزایایی برای پوست صورت به همراه دارد. یکی از اصلی ترین مزایای این روش، سهولت و صرف زمان کم است. این روش در مقایسه با روش های دیگر از بین بردن موهای زائد از درد و ناراحتی کمتری برخوردار است. از مزیت های دیگر لیزر، روشن تر شدن رنگ پوست صورت است. همچنین از بین بردن موهایی که ضخامت بسیار زیادی دارند و با روش های دیگر از رشد و ضخامت آنها کم نمی شود، از دیگر مزایای لیزر موهای صورت است. بسیاری از افراد موهای زیر پوستی دارند و بعضی روش های از بین بردن موهای زائد، زیرپوستی شدن موهای زائد را تشدید می کنند. لیزر باعث به وجود آمدن موهای زیر پوستی نمی شود و حتی تمامی آنها را نیز از بین می برد.

لیزر موی زائد صورت چگونه انجام می‌شود؟

لیزر موی زائد صورت مانند سایر قسمت‌های بدن انجام می‌شود، اما برای آگاهی و آشنایی شما با روش کار لیزر موی صورت، مراحل انجام آن را ذکر می‌کنیم:

◽ در ابتدا شما باید با یک مشاور و متخصص صحبت کنید تا پس از بررسی‌های لازم مشخص شود که چه درمانی برای شما مناسب است و کدام نقاط روی صورت باید درمان شوند.
◽ پس از تشخیص و تصمیم برای انجام لیزر، صورت شما باید برای لیزر درمانی آماده شود. این اقدامات اولیه می‌تواند شامل استفاده از مداد صورت برای علامت‌گذاری نقاط موردنظر برای درمان، تراشیدن موهای فعلی یا قراردادن ژل روی ناحیه درمان باشد.
◽ به شما عینک‌های مخصوص محافظت از چشم داده خواهد شد.
◽ دستگاه لیزر دستی به‌طور سیستماتیک و یکنواخت در سراسر منطقه درمان استفاده خواهد شد.
◽ در نهایت و پس از اتمام لیزر موی زائد صورت، قسمت‌های تحت درمان را تمیز می‌کنند و سپس دستورالعمل‌های بعد از درمان به شما داده می‌شود.
باید بدانید کل این مراحل، زمان خیلی کمی از شما می‌گیرد و زمان درمان بسیار سریع است. اکثر جلسات 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد و انجام لیزردرمانی بدون درنظر گرفتن کارهای مقدماتی آن، تنها 1 تا 5 دقیقه زمان می‌برد.

آیا موهای کرکی صورت نیز لیزر می شوند؟

لیزر کرکی موهای صورت آیا ممکنه؟ این سوال بسیاری از افرادی است که قصد دارند لیزر انجام دهند. شاید این موضوع بارها به گوش شما خورده باشد که لیزر روی موهای کرکی تاثیری ندارد. این جمله چندان هم بی ربط نیست. لیزر کردن به عوامل بسیاری همچون جنس و رنگ پوست و ضخامت موها و… بستگی دارد. دستگاهی که با آن لیزر انجام می دهید بسیار در از بین بردن موهای صورت یا بدن تان مهم است. یکی از بهترین نوع دستگاه های لیزر موجود در دنیا دستگاه الکساندرایت کندلا است. با استفاده از این دستگاه می توان تا حد بسیار بالایی برای از بین بردن موهای کرکی صورت و بدن نتیجه گرفت. البته این کار باید طی جلسات بیشتر و با مشورت پزشک متخصص انجام شود. اما به طور کلی لیزر موهای صورت و بدن روی موهای ضخیم تر نتیجه و تاثیر بهتری دارد.

آمادگی‌های پیش از انجام لیزر موی زائد صورت

شما قبل از انجام لیزر موی زائد صورت، حتما توسط پزشک معاینه خواهید شد و به این شکل برای آماده‌سازی قبل از لیزر موهای زائد به شما گفته می‌شود چه اقداماتی را قبل از جلسه لیزردرمانی خود انجام دهید. ازجمله رایج‌ترین دستورالعمل‌های کلی که باید برای آماده‌سازی قبل از جلسه درمان انجام دهید، شامل موارد زیر است:

✔️ از قرارگرفتن درمعرض نورخورشید در روزهای قبل از درمان خودداری کنید، زیرا لیزر موهای زائد روی پوست برنزه کارایی خوبی ندارد.
✔️ از لایه‌برداری یا سایر درمان‌های شیمیایی در هفته منتهی به عمل خودداری کنید، چراکه این کار ممکن است باعث تحریک پوست شود.
✔️ ممکن است به شما گفته شود ناحیه موردنظر را از قبل اصلاح کنید.
✔️ برای اصلاح موی قسمت تحت درمان، از انجام روش‌هایی مانند اپیلاسیون، وکس و یا هرروشی که باعث کنده‌شدن مو از ریشه می‌شود، خودداری کنید.
✔️ در صورت امکان، با پوست تمیز و بدون آرایش در جلسه درمان حاضر شوید.
✔️ سعی کنید با دمای بدن پایین برای لیزر موی زائد صورت خود بروید. برای این کار از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین یا پیاده‌روی طولانی‌مدت قبل از جلسه درمان خودداری کنید.
✔️ اگر برای شروع درمان بدن شما خیلی گرم باشد، لیزردرمانی ممکن است احساس ناراحتی بیشتری برای شما ایجاد کند.
✔️ اگر تبخال یا بریدگی باز روی صورت خود دارید، قرار ملاقات و جلسه درمان را جابه‌جا کنید.
✔️ برای انجام لیزر موهای زائد، در انتخاب کلینیک و نوع دستگاه مورداستفاده تحقیق کرده و حساسیت به خرج دهید.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.