درباره کاشت ابرو

کاشت ابرو کلینیک بهروز
ابرو‌ها در شکل ظاهری و تقارن صورت بسیار موثرند و تاثیر آن زمانی که شخص دچار ریزش شدید ابرو شود، به وضوح قابل مشاهده است.

کاشت موی ابرو یا بازسازی موهای ابرو به عنوان راه حلی دائمی و روشی موثر برای افزایش تراکم مو‌های ابرو و ترمیم موهای از دست رفته ابرو شناخته شده است. نازک شدن یا ریزش ابرو ممکن است در اثر عوامل زیر ایجاد شود که کاشت موی ابرو می‌تواند در این موارد مورد استفاده قرار گیرد:

◽ افزایش سن

◽ کشیدگی بیش از حد مو‌های ابرو

◽ اختلالات خود ایمنی

◽ اختلالات تیروئید

◽ سوختگی یا جراحت صورت

◽ مشکلات ژنتیکی

در روش کاشت موی ابرو، با کاشت مو‌های خود شخص در ناحیه ابرو، مو‌های ابرو ظاهری طبیعی و ضخیم پیدا می‌کند. برای ایجاد ظاهری طبیعی در ابرو، فولیکول مو از ناحیه‌ای مناسب استخراج می‌شود و سپس در قسمت ابرو تحت بیهوشی موضعی کاشته می‌شود. کاشت موی ابرو روشی ایمن برای بازیابی مو‌های از دست رفته ابرو در زنان و مردان است.

 

blank
blank

کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

کاشت موی ابرو به عنوان روشی پیشرفته برای جایگزینی مو‌های از دست رفته است که برای انجام آن از روش FUE استفاده می‌کنند. در این روش از ناحیه‌ای مناسب، فولیکول مو استخراج می‌شود که برای این کار معمولا از مو‌های پشت گوش استفاده می‌شود.

ناحیه دیگر برای دریافت فولیکول مو، پشت سر است. سپس هر یک از این تار‌های مو به طور دقیق در ناحیه ابرو کاشته می‌شود. انحنای ابرو و نحوه قرارگیری فولیکول‌های مو، در حفظ تقارن صورت بسیار مهم است به همین دلیل ابرو‌ها باید به صورت قرینه شکل داده شوند که این فرآیند به دقت و تخصص بالایی نیاز دارد، در نتیجه انتخاب پزشکی حاذق برای کاشت موی ابرو حائز اهمیت است. با توجه به اینکه مراحل استخراج مو و کاشت مو آن تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود، بیمار دردی احساس نمی‌کند.

نتایج‌ کاشت ابرو بسته به میزان ریزش موی ابرو، کاشت ابرو به صورت کامل یا جزئی انجام می‌شود. برای دستیابی به نتیجه مطلوب در کاشت ابرو معمولا 100-50 تار مو کاشته می‌شود اما این تعداد می‌تواند تا 400 تار مو نیز افزایش یابد. این عمل ممکن است حدود 5 تا 6 ساعت زمان ببرد. زمان ریکاوری برای انجام این جراحی نیز بین 2 تا 7 روز است.

همانند کاشت موی سر، نتیجه کاشت موی ابرو نیز دائمی است و 3-2 هفته بعد از کاشت، مو‌ها شروع به رشد می‌کنند و نتیجه نهایی بعد از 9 ماه قابل مشاهده است. ریزش ابرو در هفته‌های ابتدایی بعد از کاشت، طبیعی است و مو‌های جدید، ضخیم‌تر از گذشته رشد می‌کنند. چون مو‌های کاشته شده از نواحی دیگر بدن استخراج شده است رشد آن‌ها کمی متفاوت با مو‌های ابرو است به همین دلیل شکل‌دهی به ابرو‌ها توسط پزشک بسیار مهم است.

اگر تمایل دارید در مورد کاشت موی سر هم اطلاعات کسب کنید، اینجا کلیک کنید.

برخی نکات ضروری درباره کاشت ابرو

◽ متخصصی که کاشت موی ابرو را انجام می‌دهد باید در کاشت موی سر نیز تخصص داشته باشد زیرا این فرآیند نیاز به استخراج مو از پشت سر دارد.

◽ هزینه کاشت موی ابرو به تعداد تار‌های موی پیوند داده شده بستگی دارد. هر چه تعداد تار مو‌های کاشته شده بیشتر باشد هزینه درمان نیز بیشتر می‌شود.

عوارض جانبی کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو روشی کم خطر است که در حال حاضر هیچ عوارض جانبی خاصی در رابطه با آن گزارش نشده است. پس از جراحی، بیمار احتمالا دچار تورم، قرمزی و برخی از حساسیت‌ها در ناحیه ابرو می‌شود. با رشد موی ابرو، ابرو شروع به چروک شدن می‌کند و فرد ممکن است دچار خارش شود. این عوارض طی چند روز بعد به طور کامل برطرف خواهد شد.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.