در باره رادیو فرکوئنسی

علت اصلی از بین رفتن جوانی پوست و شل شدن و افتادن صورت، توقف تولید کلاژن و یا حتی، از بین رفتن کلاژن های موجود در پوست است.

با بالارفتن سن و بر اثر مبارزه ای که پوست بدن با محیط اطرف دارد. کلاژن های پوستی استحکام و توانمندی خود را از دست می دهند و این موضع باعث می شود، پوست در ناحیه هایی که بیشتر در معرض آفتاب و سایر آسیب های محیطی بوده، کشش و انعطاف لازم را نداشته باشد و چین وچروک و افتادگی های مختلفی بر روی پوست پدیدار شود.

برای مبارزه با این اتفاق، محققان دستگاهی به نام RF (مخفف رادیو فراکنسی) را اختراع کرده اند. این دستگاه با ارسال امواج رادیویی مخصوص به درون پوست، باعث ایجاد شکست در کلاژن های قدیمی و تحریک پوست برای ایجاد کلاژن های جدید می کند. انواع مختلفی از RF برای بیماران تجویز می شود.

رادیو فرکوئنسی چه مزایایی برای پوست دارد:

  • سفت کردن وجوان سازی پوست
  • درمان جوش های فعال
  • درمان منافذ باز بر روی پوست
  • بهبود اسکارهای ناشی از بریدگی و زخم
  • درمان استریا

برای انجام این پروسیجر، ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و کیت سوزنی را برای هر بیمار اختصاصی، استفاده می کنیم. با وارد کردن سوزن به سطح پوست انرژی از نوک سوزن داخل می شود و در عمق پوست کلاژن منقبض می شود وهمین سبب سفت شدن پوست و تحریک کلاژن سازی می گردد.

وقتی سوزن از پوست خارج می شود، پوست برای چند ساعت قرمز شده و تورم کمی در محل انجام آر اف مشاهده میشود. طی چند هفته آینده کشیده تر شدن پوست وشفاف تر شدن آن کاملا قابل مشاهده است. جهت کسب نتیجه مطلوب، پزشکتان تعیین می کند که نیاز به چند جلسه آر اف فرکشنال دارید. معمولا جلسات بصورت ماهیانه انجام می شود .

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.