درباره درمان اسکار

درمان اسکار یا جای جوش در کلینیک بهروز به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بعد از سپری کردن دوره‌های درمان آکنه و کنترل کامل این معضل پوستی، برای درمان جای جوش‌های باقیمانده در صورت، از لیزردرمانی و سابسیژن به روش دکتر باریک‌بین استفاده می‌کنیم.

استفاده از لیزرهای لایه‌بردار تهاجمی مانند CO2 و اربیوم می‌تواند در هموار شدن پوست راهگشا باشد. همچنین در درمان لک‌ها و التهاب‌های به جا مانده از آکنه، می‌توان از لیزر‌هایی مانند آی‌پی‌ال و پی‌دی‌ال استفاده کرد. بنابراین بسته به میزان وخامت اسکارهای آکنه (جای جوش) و همچنین با توجه به وضعیت فصلی و میزان آفتاب، ما لیزرهای کاربردی و مناسبی برای درمان جای جوش به شما پیشنهاد خواهیم داد.

اما قدم اصلی و درخشان در درمان انواع اسکار روش سابسیژن است که می‌تواند بیمار را به طور کامل درمان کرده و روشی بی‌نظیر برای هموار سازی پوست صورت و بدن محسوب شود. در کلینیک بهروز، برحسب نوع جوش ها، درمانها تفاوت دارند:

انواع درمان برحسب نوع جوش ها

◽ همانطور که گفتیم، لکه های قرمز بر جای مانده از آکنه اغلب با مصرف داروهای موضعی حاوی ترکیباتی مثل رتینوئید اسید، اسیدهای میوه، ازالائیک اسید، مترونیدازول، و یا انجام لیزرهای PDL و IPL طی دو الی 4 جلسه رفع می‌شوند.

◽ رفع لکه‌های تیره قدم بعدی در درمان جوشگاه‌ها است. مصرف کرم‌های لایه‌بردار و ضدلک و در صورت لزوم جلسات درمانی مانند پلینگ یا میکرودرم و لیزر کیوسوئیچ می‌تواند لک‌ها و تیرگی‌های به جا مانده از جوش‌ها را برطرف کند.

◽ اسکارهای تو رفته (جای زخم) آکنه که ناشی از جوش‌های عمیق چرکی و یا دستکاری آکنه‌ها است، با روش‌های زیر درمان می‌شوند: ترکیبی از روش‌ها برای حصول بیشترین نتیجه درمانی در نظر گرفته می‌شود: در مواردی که اسکارها عمیق هستند با کمک سابسیژن (آزاد کردن چسبندگی‌های زیر پوست به وسیله کانولا) ایجاد زخم‌های سطحی و کمک به کلاژن‌سازی با جلسات متعدد (بهره‌گیری از میکرونیدلینگ، پلینگ، لیزر فرکشنال CO2 و RF و اربیوم) می‌تواند به بهبود قابل توجه ظاهر اسکار کمک کند. هر چه اسکارهای فرورفته عمیق‌تر باشد. نیازمند جلسات متعدد و مصرف زمان بیشتری برای درمان است.

◽ و در نهایت در برخی از اسکارهای عمیق ممکن است پزشک شما تصمیم بگیرد از درمان های مکملی مانند تزریق فیلر برای پر کردن نواحی تورفته و ناهموار استفاده کند.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.