دکتر باریک بین | dr. barikbin

دکتر بهروز باریک بین

متخصص زیبایی پوست و لیزر

دکتر بهروز باریک بین در تیر ماه 1354 در شهر تهران متولد گشت. سپس بنا به شرایط زمانه و ماموریت پدر به شهر تبریز مهاجرت کردند. دوران ابتدایی و راهنمایی (سال دوم) در تبریز سپری شد و در جستجو دبیرستان خوب در تهران قرعه بنام دبیرستان بی نظیر کمال افتاد ( پس از سپری کردن آزمون های مختلف).

دبیرستان کمال واقع در خیابان سنگان تهران که تمام چهار سال تحصیل در آن خاطره انگیز بوده است. حضور مدیری پر تلاش که روحش شاد باد بنام آقای شفیعی این دبیرستان را خاص تر از قبل کرده بود. ساعت 5 صبح آزمون شروع می شد و دانش آموزانی که تمایل داشتند از فرصت بیشتری برای امتحان استفاده کنند این امکان برایشان وجود داشت که زودتر حاضر شوند. فارغ التحصیلان این دبیرستان اغلب در بهترین دانشگاه های مهندسی و پزشکی تهران قبول می شوند و تعدادی از اساتید المپیادهای علمی دبیرستان را همان فارغ التحصیلان تشکیل می دادند.

بهروز باریک بین دبیرستان کمال را با معدل عالی به پایان رسانیده و در کنکور سال 1372 باکسب رتبه 94 وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رشته پزشکی شد. کسب رتبه های برتر در آزمون های علوم پایه و پره انتری خود افتخارات ایشان می باشد و در نهایت در سال 1379 با کسب رتبه یک درصد اول دانشگاه مجوز شرکت در آزمون دستیاری (تخصصی) را کسب نمود. ایشان این آزمون را نیز با کسب رتبه 7 با موفقیت به پایان رسانید و در رشته مورد علاقه اش یعنی درماتولوژی (بیماری های پوست و مو) در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل شد.

 

وی در انتخاب این رشته عقیده دارد که جزو معدود رشته های پزشکی است که هم طب داخلی (درماتولوژی) و هم طب جراحی (عمل های متعدد پوست و مو شامل کاشت مو، پیوند چربی، لیپوساکشن به جراحی سرطانهای مختلف پوست و اعمال متعدد و متنوع زیبایی) در کنار هم می توانند پزشک را از نظر روحی ارضا کنند. وی با تلاش شبانه روزی هم در بیمارستان بی نظیر رازی که مهمترین بیمارستان کشور از نظر ارجاع بیماران پوست و مو محسوب می شود موفق به کسب رتبه اول بورد تخصصی پوست در سال 1383 گردید. دریافت لوح تقدیر این رتبه عالی از وزیر محترم بهداشت وقت و استاد ارجمند جناب آقای دکتر یحیی دولتی استاد عالی پوست و مو و رئیس سابق انجمن متخصص پوست و مو برای ایشان بسیار لذت بخش بوده است.

پس از کسب مقام اول بورد تخصصی ایشان به عنوان هیات علمی مجدداً به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازگشت و به مدت 8 سال در بیمارستان لقمان، شهدای تجریش و شهید مدرس تهران فعالیت علمی و درمانی خستگی ناپذیر داشت. طی این مدت همکاری ویژه در مرکز تحقیقات پوست دانشگاه شهید بهشتی به مدیریت استاد ارجمند دکتر پرویز طوسی داشت و همچنین سال ها به عنوان قائم مقام مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی به ریاست جناب آقای دکتر زراقی مشغول امور تحقیقاتی و درمانی در زمینه لیزر بود و تألیف کتاب کاربرد لیزر در درماتولوژی حاصل فعالیت مداوم ایشان در این مرکز می باشد.

 

پس از طی دوران 8 ساله خدمت به عنوان هیأت علمی با کارنامه درخشان بدلیل محدودیت فعالیت کاری برای اعضای هیأت علمی تمام وقت دکتر بهروز باریک بین از ادامه فعالیت در دانشگاه انصراف داد. ایشان سپس اقدام به تأسیس کلینیک تخصیصی پوست و موی “بهروز” نمود که روزانه پذیرای تعداد قابل توجهی از بیماران با ارائه تخصصی ترین خدمات تشخیصی و درمانی توسط بیش از 10 تن از متخصصین برجسته کشور که بسیاری از آنها از دانش آموختگان ایشان طی 8 سال حضور در دانشگاه شهید بهشتی بوده اند، می باشند.

 

از سال 1392 دکتر باریک بین تصمیم به مهاجرت به کشور کانادا گرفت و پس از 4 سال اقدام به تاسیس کلینیک تخصصی پوست BB Royal Cosmetic در شهر تورنتو کانادا نمود که از آخرین تکنولوژی روز دنیا به منظور درمان مشکلات پوست و موی مراجعین برخوردار است. دکتر باریک بین بیش از 65 مقاله در مجلات بین المللی و ایرانی داشته است و جلسات سخنرانی متعدد در کنگره های داخلی و خارج از کشور داشته است.

ایشان مولف کتاب های متعددی شامل درماتولوژی برای دانشجویان رفرم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درماتولوژی بر پایه شواهد، هند بوک بیماری های پوست و مو، نکات طلایی درماتولوژی برای عموم مردم، افزایش سن و پیری پوست (مقدمه ای بر مکانیزم های مولکولی) و کاربرد لیزر در درماتولوژی می باشند. یکی از بزرگترین افتخارات ایشان همکاری در تالیف آخرین کتاب در زمینه جراحی پلاستیک صورت و پروسیجرهای تلفقی (integrated procedures in facial plastic surgery) چاپ اشپرینگرز آمریکا (springers) در سال 2021 می باشد.

 

دکتر باریک بین یکی از مبدعان و نوآروان رسمی علم پوست و مو در دوره اخیر بوده و بیش از 8 ثبت اختراع دارند که از جمله می توان به اختراع دستگاه بهینه ساز تزریق چربی، اختراع وسیله ساب سیژن برای درمان اسکارهای فررفته آکنه (Barikbi’s blunt blade Subcisian)، اختراع وسیله ای برای پودر کردن موی افراد جهت استفاده به عنوان اتو تاپیک برای پوشش نواحی تاس شده سر، طراحی زیرپوش خاص برای پیشگیری از بیماری های مقاربتی، اختراع وسیله ای برای کمک به تزریق بوتاکس و فیلر و چند وسیله دیگر که در حال طراحی و ساخت می باشند.

ایشان بالاترین رکورد انجام سابسیژن پلاست را برای درمان اسکارهای آکنه دارند ( بیش 2000 بیمار طی 8 سال گذشته و مقاله رسمی در ارتباط با این نوع ساب سیژن توسط ایشان در مجله dermatologic surgery با پاسخ دهی عالی این روش به چاپ رسیده است. ایشان اولین متخصص پوست آغاز کنندۀ لپوساکشن به روش لپیوماتیک (با استفاده از امواج انیفراسونیک) در ایران بوده و تبحر خاص در این روش دارند.

متخصص زیبایی پوست و لیزر

ایشان اولین متخصص پوست بکار گیرنده تله مدسین بوده و بالاترین آمار ویزیت آنلاین و پرسش و پاسخ آنلاین را در کارنامه خود از سال 2010 از طریق وب سایت queenderma داشته اند و عقیده دارد که رشته تخصصی پوست یکی از معدود رشته های پزشکی است که تله مدیسین و ویزیت از راه دور کاملاً کارآمد بوده و میتوان مشکلات بیماران را از طریق ارسال نسخه آنلاین با موفقیت بسیار بالایی برطرف کرد، این دیدگاه به خصوص در دوران پاندلی covid بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر بهروز باریک بین اولین متخصص پوست به کار گیرنده تلفیق طب سوزنی و پچ های مولد نور (lifewave phototherapy patches) می باشد. با استفاده از این پچ ها دوره نقاهت اعمال جراحی صورت و نیز بدن به شدت کاهش می یابد و این پچ ها بصورت روتین توسط ایشان در ایران و کانادا در حال استفاده می باشند. دکتر باریک بین برای اولین بار نگاه ویژه به انگل دمودکسیلین فولیکولدروم داشته و اولین سیستم آزمایش این انگل روی پوست بیماران را در کلینیک بهروز راه اندازی کرد و تحقیقات متعددی در ارتباط با رابطه این انگل با بیماری های پوستی شایع شامل روزاسه، درماتیت سبوره، لیکن پلان مو، آکنه های مقام به درمان و ریزش موی آندروژنتیک و نیز خارش صورت و بالا تنه و همکاری مرکز تحقیقات پوست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام داده است.

 

یکی از اهداف ایشان فرمولسیون محصولات ویژه درمانی پوست و مو با برند DRBB و بنام خودشان است و این حرکت در کانادا آغاز شده و بزودی قابل استفاده مراجعین و نیز سایر افراد قرار خواهد گرفت. ارتباط علمی ایشان با مراکز علمی دانشگاهی کانادا و آمریکا و نیز اروپا و ایران همدلی برقرار است و تلاش برای نوآوری و ارائه بالاترین کیفیت خدمت به مراجعین هدف والای ایشان در تمام سالهای فعالیت کاری بوده است. دکتر باریک بین برای اولین بار در دنیا موفق به یافتن راهکاری برای تخلیه فیلرها و ژل های دائمی پاژ (پلی آکریلامید) شده است و بالاترین آمار تخلیه پاژ را در دنیا دارد (بیش از 3000 پرونده ثبت شده). در این روش حامی با همکاری برادر خود (دکتر روزبه باریک بین متخصص رادیولوژی) تمام نواحی حاوی ژل پاژ یا هر نوع فیلر گرم ابتدا شناسایی می شود و سپس بصورت هدفمند زیر هدایت سونوگرافی توسط سوراخ های کوچکی روی پوست توسط وسایل خاص مانند آندوسکوپ دارد حفره های حاوی ژل شده و این تحبعات را از ژل تخلیه و سپس شستشوی ناحیه انجام می گیرد.

تخلیه فیلرها و ژل های دائمی پاژ برای اولین بار در دنیا

blank
این موضوع باعث شده از اقصی نقاط دنیا موارد مشکل دار شده ناشی از تزریق فیلر برای ایشان ارجاع شود. اخیراً این حرکت در کلینیک پوست کانادا نیز آغاز شده و درمانگر بسیاری از افرادی است که تنها راه نجات آنها از التهاب پوست و عفونت خروج مواد خارجی تزریق شده به پوست می باشد. بخشی از افتخارات دکتر بهروز باریک بین: ◽ کسب رتبه اول بورد تخصصی پوست در بیمارستان رازی در سال 1388 چاپ بیش از 65 مقاله در نشریات بین المللی و ایرانی مولف کتب متعدد از جمله کاربرد لیزر در درماتولوژی، درماتولوژی بر پایه شواهد و… ◽ دریافت لوح تقدیر از وزیر محترم بهداشت وقت و استاد ارجمند جناب آقای دکتر یحیی دولتی استاد پوست و مو و رییس سابق انجمن متخصصین پوست و مو ◽ همکاری در تالیف آخرین کتاب در زمینه جراحی پلاستیک صورت و پروسه های تلفیقی چاپ اشپرینگزر آمریکا در سال 2021 ◽ دارای بیش از 8 ثبت اختراع ازجمله دستگاه بهینه ساز تزریق چربی، وسیله ساب سیژن برای اسکار های فرورفته و… ◽ یافتن راهکاری برای تخلیه فیلر ها و ژل های دائمی پاژ ( با همکاری برادر ایشان دکتر روزبه باریک بین متخصص رادیولوژی) ◽ کشف فرمولاسیون محصولات ویژه درمانی پوست و مو با برند DRBB که به نام خودشان است.

گالری تصاویر