درباره کاهش چربی های موضعی

کاهش چربی موضعی

در مورد چاقی موضعی و تلاش برای ایجاد تناسب اندام باید بدانیم که ال‌پی‌جی روشی مکمل در کنار رژیم غذایی شناخته می‌شود و به تنهایی قادر به کم کردن وزن و حتی سایز در افراد نیست. اما به دلیل ویژگی‌هایی که به آن اشاره خواهیم داشت در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب، شرایط سوخت‌وساز چربی را به بافت‌های مورد نظر تحمیل می‌کند:

می‌دانیم که بافت‌های چربی موجود در قسمت‌های مختلف مانند ران، کنار پا، پهلو و شکم، در فرایند کم کردن وزن و حتی ورزش‌های سنگین وارد چرخه سوخت و ساز نمی‌شوند. دلیل این معضل کم شدن میزان گردش خون در بافت‌های مورد نظر و کاهش جریان لنفاوی در آنها است.

با استفاده از دستگاه ال‌پی‌جی، این بافت‌ها به شکل هدفمند و مدیریت شده دچار حرکت و تغییر حالت شده و گردش خون به شکل قابل ملاحظه‌ای در آنها بیشتر از قبل می‌شود. این موضوع در نهایت منجر به استفاده از این ذخایر کهنه چربی می‌شود. حال در نظر بگیرید فردی که دارای رژیم کالری و افزایش فعالیت‌های بدنی مرتبط است، با استفاده از دستگاه ال‌پی‌جی تا چه اندازه در از بین بردن این چربی‌ها موفق خواهد شد.

به دلیل همین افزایش گردش خون و تغییر عادت در بافت چربی است که معمولا توصیه می‌شود بعد از جلسات ال‌پی‌جی ورزش انجام شود تا روند ایجاد شده، ادامه یافته و تاثیر چند برابر شود.

ال‌پی‌جی چیست؟

یکی از راه‌های مناسب و قابل اطمینان برای مبارزه با سلولیت‌های آزاردهنده و چاقی موضعی و همچنین درمان مکمل بعد از لیپوماتیک، استفاده از دستگاه ال‌پی‌جی است. ال‌پی‌جی را در کوتاه‌ترین تعریف می‌توان، روشی غیرتهاجمی و مکانیکی برای بهبود گردش خون و ایجاد تحرکات بیشتر در بافت زیرپوست دانست.

نخست باید بدانیم که بهره‌گیری از دستگاه ال‌پی‌جی با دو مقصد مختلف برای بیماران و مراجعین انجام می‌شود؛ اول برای هموار شدن بافت و برطرف کردن تورم بعد از لیپوماتیک و سایر عمل‌های لاغری و دوم برای مبارزه با سلولیت و چاقی موضعی.

درمان سلولیت با ال‌پی‌جی

مکانیزم اثر دستگاه ال‌پی‌جی ساده است: این دستگاه بدون اتکا به نیروی لیزرها و تابش اشعه‌های مانند RF تلاش می‌کند تا با افزایش گردش خون و ایجاد حرکات ناگهانی و تند در بافت سلولیت زده، آنها را وادار به فعالیت و وارد شدن به چرخه سوخت و ساز بدن نماید.

از ساده‌ترین نتایج کار با دستگاه ال‌پی‌جی یکدست شدن بافت‌‌های مجاور یکدیگر است. اپراتور دستگاه با استفاده از رول‌آپ و مکشی که ایجاد می‌شود، بافت‌های ناهموار و مواد زاید بلوکه شده در آنها را به سمت لنف‌ها هدایت می‌کند.

فشار ممتد و متمرکزی که به ناحیه‌های دارای سلولیت وارد می‌شود و همچنین تداوم مانورهای مخصوص، درمان سلولیت در نهایت بافت بدفرم را هموارتر می‌کند. همچنین طی درمان سلولیت‌ها با دستگاه ال‌پی‌جی فرایندی برقرار می‌گردد که در انتها با استفاده از امکان تخلیه لنفاوی و همچنین بالابردن گردش خون در سلولیت‌ها، بخش‌های پوست پرتقالی و ناهموار، به مرور هموار شده و ظاهری متناسب می‌یابد.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.