درباره مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

سبک زندگی امروزی و استرس‌های ناشی از زندگی در دنیای مدرن باعث شده است که تعداد بسیار زیادی از زنان نیز همانند مردان علائم نگران کننده نازک شدن تارهای مو، ریزش مو و در نهایت از دست دادن تمام موها را داشته باشند. ریزش بیش از حد مو عمدتا به علت آسیب پوست سر و بافت مو به وجود می‌آید.

روش مزوتراپی با ترمیم و درمان آسیب‌های پوست سر و بافت مو باعث رشد سالم و دائمی موهای جدید می‌شود و با ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی، اعتماد به نفس فرد را افزایش می‌دهد. این روش با تزریق مایعی متشکل از مواد معدنی مختلف، اسید آمینه، آنزیم‌ها و ویتامین‌هایی که بافت مو را ترمیم می‌کنند، انجام می‌شود و میزان رشد موهای جدید را افزایش می‌دهد.

این مایع سرشار از مواد مغذی است که به صورت زیرجلدی به پوست سر تزریق می‌شود. تزریق ترکیبی از مواد مغذی باعث افزایش گردش خون در پوست سر می‌گردد، در نتیجه مانع از شکستگی مو خواهد شد و منجر به تشکیل فولیکول‌های جدید مو می‌شود. تعادل هورمونی در پوست سر شما برقرار می‌شود و مقدار هورمون‌های DTH که عامل ریزش مو و کچلی هستند، کاهش می‌یابند.

دوره درمان با مزوتراپی

روند درمان بستگی به شرایط فیزیکی فرد دارد اما در حالت کلی باید حدود 4 ماه و هفته‌ای یک بار برای مزوتراپی مراجعه کنید. هنگامی که بدن شما شروع به پاسخ به درمان می‌کند، تعداد جلسات درمان کاهش می‌یابد.

برای رسیدن به حداکثر نتیجه مطلوب، دوره درمان را به طور کامل طی کنید.

مزایای مزوتراپی مو

◽ تحریک رشد موهای جدید

◽ جلوگیری از شکستگی مو

◽ افزایش سرعت تشکیل فولیکول‌های مو

◽ ترمیم بافت آسیب دیده در پوست سر

◽ افزایش تعداد و حجم مو

◽ افزایش گردش خون در پوست سر

◽ کمترین عوارض جانبی مانند بروز حساسیت

◽ روند درمانی بدون درد

◽ نتایج قابل توجه در مدت زمان کوتاه

علاوه بر مزایای شناخته شده این روش، بیماران طی روند درمان خود نیز متوجه تغییرات زیر می‌شوند:

◽ حجم مو به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

◽ ریزش مو کاهش می‌یابد.

◽ موهای سالم‌تر، براق‌تر و محکم‌تری جایگزین موهای قبلی می‌شوند.

مراقبت‌های پس از مزوتراپی

مراقبت از موهای رشد کرده پس از مزوتراپی، آسان است. موهای رشد یافته، موی طبیعی هستند و باید تمیز و مرتب نگه داشته شده و از آن‌ها مراقبت شود. توصیه می‌شود که از یک شامپوی ترمیم کننده و مغذی روزانه برای حفظ و نگهداری موهای جدید استفاده کنید.

یک رژیم غذایی سالم و مقوی را دنبال کنید و برنامه ورزشی سالمی را برای حدف سموم از بدن خود داشته باشید. در حالت ایده‌آل، مزوتراپی می‌تواند جایگزین مطمئن‌تر و ارزان‌تری برای جراحی کاشت مو باشد. با پزشک خود مشورت کنید که آیا این روش برای شما مناسب است و استفاده از چه محصولاتی برای مراقبت از مو در کنار آن توصیه می‌شود.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.