درباره خال برداری

خال‌ها از گذشته‌های دور یکی از مهمترین دلایل مراجعه مردم به پزشکان متخصص و جراحان بوده‌اند. این ضایعات پوستی بر اساس محل قرار‌گیری، بزرگی و یا رنگ خود می‌توانند زیبایی و سلامت ظاهری پوست افراد را تحت شعاع قرار دهند.

به همین دلیل بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند، خال‌های بزرگ، گوشتی و یا بدمنظره را از روی بدن خود پاک نمایند. در برخی از مواقع نیز، برداشت کامل می‌تواند اقدامی برای پیشگیری از سرطان‌های پوستی شناخته شود.

روش‌های گوناگون برای برداشت خال‌ها

سوزاندن خال

استفاده از انرژی گرمایی برای از بین بردن ضایعه پوستی. این روش از قدیمی‌ترین تکنیک‌های برداشت خال است. اما به دلیل عوارض جانبی مانند ایجاد گودی در محل ضایعه، برای خال‌های عمیق توصیه نمی‌شود.

جراحی خال

محبوب‌ترین روش در میان متخصصان پوست، استفاده از روش جراحی است. در این روش با ایجاد بی‌حسی موضعی در محدوده خال، ‌با تیغ جراحی یک برش ساده روی پوست ایجاد و خال از عمق پوست خارج می‌شود، ‌سپس جای آن یک یا دو بخیه ظریف زده می‌شود.

لیزر درمانی خال

در این روش، از لیزرهای به نسبت تهاجمی برای نابود کردن ضایعه پوستی استفاده می‌شود. لیزرها به دلیل برخورداری از فناوری‌ روز و کاهش عوارض، روشی پرطرفدار در میان بیماران و متخصصان شناخته می‌شوند.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.