درباره پی آر پی مو

hair prp

در سال‌های اخیر روش‌های نوین و نوآورانه زیادی برای بازگرداندن سلامت پوست و موها ارائه شده است. پی‌آر‌پی یکی از این روش‌ها است که تاثیر آن برای درمان ریزش مو نیز تایید شده است. در این روش، پلاسمای حاوی پلاکت‌ خون به موضع‌هایی از بدن که نیاز به تقویت و بازسازی انتقال داده می‌شود.

پی‌آر‌پی چگونه کار می‌کند؟

نخست مقدار مشخصی از خون شما توسط پرستاران و دستیاران از بدن استخراج شده و بعد از جدا سازی به وسیله دستگاه سانتریفیوژ، پالاسمای حاوی پلاکت‌ به موضع مورد نظر تزریق می‌شود. به دلیل وجود سلول‌های زنده مولد و پلاکت‌های فعال در درون پلاسمای خون، نتایج مفید و قابل توجهی در این روش درمانی مشاهده شده و باعث شده است تا بسیاری از ناهنجاری‌های پوستی را به استفاده از این راهکار درمان کنیم.

با اینکه پی‌آر‌پی تقریبا به تازگی به جامعه پزشکی معرفی شده است، یکی از روش‌های پرطرفدار در درمان بیماری‌ها و مشکلات پوستی است. پزشکان نتایج بسیاری مفیدی در رابطه با درمان انواع زخم‌ها، جوانسازی پوست و مقابله ضعف و ریزش موی سر مشاهده نموده‌اند. این روش به دلیل استفاده از خون بدن فرد و استفاده از مزایای خدادادی آن، روشی بی‌خطر، امن و بدون عوارض شناخته می‌شود. تاثیر پی‌آر‌پی درمانی در مشکلات شایعی چون ریزش مو و زخم‌های عمیق به قدری واضح بوده است که می‌توان آن را از محبوب‌ترین اعمال زیبایی دانست.

با تزریق پی‌آر‌پی عملیات جوانسازی سلول‌ها و بافت‌ها بلافاصله شروع شده و تا ماه‌ها بعد از نخستین تزریق ادامه دارد. تصور کنید ماده پی‌آر‌پی در پوست سر و در کنار فولیکول‌های مو تزریق شده است، فعالیت پلاکت‌های غنی شده باعث روییدن موهای تازه در محل تزریق خواهد شد.

همچنین با تزریق این ماده در صورت و بدن، پوست وادار به کلاژن سازی مجدد شده و الاستین، ماده‌ی بین سلولی، از نو بازسازی می‌شوند این پروسه در نهایت منجر به با طراوت شدن بافت پوستی و رفع چین و چروک‌های ریز و سطحی خواهد شد.

به همین دلیل پی‌آر‌پی برای درمان چروک‌ها، سیاهی و پف زیر چشم و همچنین جوان سازی پوست دست یک یک روش مطمئن و اثربخش است. ویژگی‌های خارق‌العاده پی‌ار‌پی باعث شده تا از آن در درمان‌ اسکار جوش‌ها و حتی زخم‌های قدیمی نیز استفاده کنیم.

در کلینیک بهروز، بنابر تشخیص پزشک پلاسمای خون شما با ترکیبات دیگر مانند مزوها و فیلرها غنی می‌شود و با تزریق مجدد این محلول در بافت پوست سر و صورت، پلاکت‌ها وادار به جذب سلول‌های بنیادین در نقطه مورد نظرمان می‌شوند.

این روش درمانی مکمل برای انجام اعمال زیبایی، درمان زخم‌های ناشی از سوختگی و عمل جراحی محسوب می‌شود. بهره‌گیری از دستگاه سانتریفیوژ استاندارد و کیت‌های مخصوص با قابلیت جدا سازی حداکثر پلاکت در این پروسیجر اهمیت زیادی دارد. در این روش ممکن در چند جلسه مستمر و طی بازه‌های زمانی مشخص تلاش شود، املاح و پروتئین‌های موثر به موضع مورد نیاز تزریق گردد.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.