درباره پلاسما و رفع افتادگی پلک

با این روش می‌توان چشم‌های خسته، پلک‌های تیره، شل شده و افتاده را تبدیل به چشمانی جذاب، شاداب و جوان کرد. علاوه براین، بلفاروپلاستی کاربرد درمانی هم دارد و می‌تواند میدان دید را با رفع افتادگی‌های شدید پلک بهبود بخشد. ترمیم پلک بدون جراحی، تکنیک کاملا جدید و بروز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمیشود در واقع برشی داده نمیشود بلکه بصورت سرپایی از دستگاه پلاسما برای جمع کردن مستقیم پلک ، با کرم بیحسی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی بهره گرفته میشود. در این روش، لایه سطحی پوست (اپیدرم) اضافه از جامد به گاز تبدیل میگرددوموجب جمع شدن لایه های تحتانی پوست میشود. همانطور که ذکر شد در این روش از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید(SUBLIMATION) میشود. تصعید یک واژه فیزیکی به مفهوم تبدیل مستقیم جامد به گاز است .این مساله باعث از بین رفتن پوست شل شده و اضافه وجمع شدن لایه های زیرین پوست میشود. همزمان بعلت گرمای شدید ایجاد شده درسطح پوست وکانونی شدن گرما ، تحریک بافتی (سلول سازی و کلاژن سازی ) در لایه پوست عمقی نیز رخ میدهد. در انجام اين كار از 2 تکنیک اسکن کردن و نقطه به نقطه استفاده میشود.

ماندگاری پلاسما جت برای افتادگی پلک چقدر است؟

بسیاری از افراد پس از یک بار استفاده از پلاسما جت یا پلکسر نتایج مناسبی را مشاهده می‌کنند. برخی افراد نیز برای رسیدن به نتیجه‌ی قابل قبول نیاز به تکرار مجدد پلاسما درمانی پس از یک دوره‌ی کوتاه دارند. مشاهده‌ی نتایج اولیه‌ی بهبود وضعیت پوست از همان روز استفاده از پلاسما جت شروع شده و بسته به محل استفاده بین یک تا سه سال دوام دارد اما ممکن است تا بیش از 5 سال نیز دوام داشته باشد. برای برخی مشکلات مانند رفع زگیل و خال با استفاده از پلاسما جت، نتایج آن دائمی است.

از پلاسما جت یا پلکسر در چه مواردی نمی توان استفاده کرد؟

توصیه می‌شود در موارد زیر از پلاسما جت یا پلکسر استفاده نشود:

◽ در صورتی که پوست اضافی موجود در پلک بالا زیاد باشد توصیه می شود از پلاسما استفاده نشود. پلاسما برای ضایعات پوستی با مقدار کم تاثیر بهتری دارد.

◽ افرادی که از ضربان ساز قلب استفاده می‌کنند

◽ بانوان باردار

◽ در افراد مبتلا به صرع و دارای سابقه‌ی تشنج

◽ در افرادی که دارای ایمپلنت فلزی در بدن خود هستند

◽ در افراد مبتلا به سرطان

◽ در افرادی که بیماریهای التهابی حاد دارند

◽ پف پلک بالا ناشی از چربی پلک

◽ کوچکتر بودن شکاف پلکی که منجر به افتادگی همزمان پلک بالا می‌شود

◽ افتادگی همزمان ابروها

◽ افتادگی یا پرولاپس غدد اشکی از جمله در بخش خارجی پلک فوقانی

◽ افرادی که پوست آنها رنگدانه‌ی بیشتری دارد، در نتیجه تیره تر است.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.