درباره تزریق چربی نانوفت

بسیاری از مراجعه کنندگان کلینیک بهروز به دنبال راهی بی‌خطر و ماندگار برای ایجاد فرم مناسب در قسمت‌های مختلف صورت مانند خط خنده، گونه‌ها، زیر چشم و قسمت‌های دیگر هستند. گرچه همیشه استفاده از فیلرهایی مانند ژل‌های موقت طرفداران خود را دارد. اما تزریق چربی به دلایل زیادی، بهترین روش برای این کار محسوب می‌شود.

در حال حاضر، بهترین و ایمن‌ترین روش برای حجم‌دهی به صورت و جوانسازی آن، تزریق چربی است. در این روش تیم پزشکی کلینیک بهروز با بهره‌گیری از تکنیک بی‌حسی موضعی، چربی مورد نیاز برای تزریق به بافت صورت را از قسمتهایی چون پهلوها، ران و شکم برداشت کرده و بعد از جداسازی خون و بخش‌های غیرمفید، آن را به قسمت‌هایی از صورت و بدن که نیاز به فرم‌دهی و لیفت دارند انتقال می‌دهند.

رهاورد این روش، نمود بسیار طبیعی آن بر روی پوست صورت است. همچنین، چربی به دلیل اینکه از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، برخی خطرات فیلرهای دارویی را نخواهد داشت. تزریق چربی، یک درمان تک مرحله‌ای نیست.

همکاران ما در کلینیک بهروز، چربی گرفته شده از بدن بیمار را در دمای منفی هشتاد درجه نگه‌داری می‌کنند و با تزریق آن در دو تا سه بار بعد از تزریق اولیه، باعث برخورداری پوست از سلول‌های بنیادی موجود در چربی بدن می‌شوند. به دلیل اینکه چربی در چند مرحله به بافت مورد نظر اضافه می‌شود، ماندگاری طولانی داشته و اثرات زیبایی بخش خود را در صورت فرد، همیشگی خواهد کرد.

جدای از اثری که تزریق چربی، به عنوان یک فیلر طبیعی بر شکل صورت دارد. باعث جوانسازی و کشیده شدن پوست در اثر گذشت زمان میشود. به این دلیل که چربی مورد نیاز برای این کار از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، روشی مطمئن برای افرادی که پیش از این تجربه تخلیه ژل داشته‌اند، است.

باید تاکید کنیم که استفاده از چربی محدودیت سنی و جنسی ندارد و با توجه به این که بافت چربی استخراج شده از بدن خود فرد بوده و ماده‌ای بیگانه یا مصنوعی برای بدن تلقی نمی‌شود، به خوبی در محل تزریق شده پذیرفته شده و بدون داشتن خطر ایجاد واکنش‌های حساسیتی یا پس زده شدن، به تدریج جزو بافت طبیعی و ساختار آن ناحیه می‌شود.

مزایای تزریق چربی

چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و صد در صد طبیعی است و احتمال واکنش آلرژیک و پس زدن پیوند وجود ندارد.

عوارض آن کم, اغلب محدود به ورم و کبودی است که طی چند روز برطرف میشه.

همچنین مقدار کافی از آن در تمام بدن وجود داشته و از نواحی مختلف بدن نیز می‌توان برای برداشت چربی استفاده کرد، تقریبا از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن می‌توان استفاده کرد، ولی نواحی پهلوها، ران‌ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاوم‌تری دارد و علی رغم لاغر شدن هنوز این نواحی باقی میماند.

مزیت دیگر آن دوام طولانی تر آن نسبت به پُرکننده‌های دیگر (همچون اسیدهیالورونیک) است و تا حدود یک سال – یا گاه بیش از این مدت- باقی می‌ماند. درصدی از این چربی طی ماه‌های اول جذب می‌شود ولی آنچه باقی می‌ماند برای ماه‌ها و سال‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

چربی بعد از تزریق خون‌رسانی می‌شود و با بدن مانند پیوند پوست جوش می‌خورد و جزئی از بافت بدن می‌گردد. بنابراین امکان جابجایی و یا حرکت در زیر پوست ندارد.

هم‌چنین امکان نگه داری از چربی در فریزر تا حد 6 الی 12 ماه نیز وجود دارد، بنابراین در صورت نیاز به تزریق مجدد دیگر نیازی به استخراج چربی نیست و با هزینه‌ای اندک می‌توان از ذخیره خود فرد برای ترمیم و بهبود وضع موجود سود جست. می‌توان آن را یکبار تهیه و به منظور تزریق در دفعات بعدی در یخچال به مدت 6ماه نگهداری کرد.

این عمل بصورت سرپایی در کلینیک انجام می‌شود. اکثرا با بی‌حسی موضعی انجام می‌پذیرد. طول مدت عمل یک تا سه ساعت بوده که به وسعت محل عمل و مقدار تزریق بستگی دارد.

چرا باید تزریق چربی انجام دهیم؟

تزریق چربی یک روش جراحی به منظور جوانسازی پوست است. متخصص پوست در این روش برای از بین بردن نشانه‌های سالخوردگی در صورت و دیگر بخش‌های بدن، تکنیک‌های پیشرفته جراحی را با توانمندی‌های هنری درمی‌آمیزد. با بالا رفتن سن، پوست نازک می‌شود و حجم چربی در قسمت‌های مختلف بدن به خصوص صورت کاهش می‌یابد. ادامه این روند منجر به فرورفتگیهای تیره دور چشم، عمیق شدن خط لبخند و نازک شدن لبها میشود.

علاوه بر این ممکن است حجم چربی در قسمتهای دیگر بدن مانند باسن نیز کاهش یابد. با تزریق چربی میتوان حجمهای از دست رفته را جبران کرد.

آیا نتیجه تزریق چربی دائمی خواهد بود؟

معموالا افراد پیش از تزریق چربی میخواهند بدانند نتایج حاصل تا چه مدت باقی میماند و اغلب از شنیدن پاسخ این سوال خوشحال میشوند. برخالف دیگر پرکننده های صورت مانند یوودرم و رستیالن که در بهترین حالت نتایج آنها 18 ماه باقی میماند، تزریق چربی به عنوان یک پرکننده دائمی شناخته میشود.

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.