پلکسر

در باره پلکسر

پلکسر

افتادگی پلک‌ها، ایجاد خط اخم عمیق و نیمه‌عمیق بر روی پیشانی و چروک‌های دوست‌نداشتنیِ اطراف چشم همه از عواملی‌ست که افراد را برای اصلاح صورت و مبارزه با علائم پیری، تشویق به انجام عمل‌های تقریبا سنگین می‌کند.

در بسیاری از مواقع تغییراتی که بر روی صورت ایجاد می‌شود به دلیل تحلیل بافت‌های چربی زیر پوست و به اصطلاح تو خالی شدن اعضایی مانند پلک، گونه، گردن و پیشانی است. راهکار‌های پزشکی گوناگونی برای جوانتر شدن صورت و تغییر در وضعیت پوست‌های آسیب‌دیده پدید آمده است، از تزریق بوتاکس و فیلرها تا جراحی باز و روش‌های غیرتهاجمی مانند آر اف و هایفو همه و همه در خدمت زیبایی اجزای صورت به کار گرفته می‌شوند.

اما هر چه بیشتر از ورود فناوری‌ها و تحقیقات پزشکی به عرصه زیبایی می‌گذرد. راه‌کارهای جدید و مطمئن‌تری هم به جامعه معرفی می‌شود. امروزه فناوری پلکسر، به کمک پزشکان زیبایی آمده و با تاثیر مثبتی که در درمان چروک‌ها، تخریب ضایعات پوستی و افتادگی پلک داشته، با اقبال و توجه بیماران مواجه شده است. پلکسر چیست و چه مکانیزمی‌ دارد؟ نخست باید بدانیم که در پلکسر از فناوری پلاسما جت استفاده می‌شود.

پلاسما در واقع حالت چهارم ماده است (گاز-مایع) است و به دلیل اینکه از قدرت رسانایی بالایی برخوردار است، هنگام برخورد با پوست گرمای بسیار زیادی ایجاد کرده و باعث تخریب پوست می‌شود. پلاسما بلافاصله بعد از برخورد با سطح پوست گرما خود را از دست می‌دهد و سرد می‌شود (همین موضوع باعث پایین بودن میزان درد و سوزش در بیماران است). این روند که در کسری از ثانیه بر روی پوست رخ می‌دهد باعث تصعید بافت پوست و جمع شدن قسمت‌های مرتبط با نوک دستگاه می‌شود.

در واقع با بهره‌ گرفتن از تکنولوژی پلاسما جت، بدون اتکا به برندگی دستگاه‌های RF و یا جراحی باز بلفاروپلاستی، پزشکان بافت‌های ناموزون و زاید را تخریب کرده و با اثرات پیری مبارزه می‌کنند. توانایی دستگاه پلکسر در تخریب بافت‌های سطحی باعث شده است تا متخصصان پوست برای درمان مشکلات مختلف پوستی همچون زگیل و یا استرچ‌مارک این روش را به بیماران توصیه کنند.

ناگفته نماند که روش غیرتهاجمی و ویژگی‌های پلاسما جت باعث می‌شود تا پزشکان با استفاده از بی‌حسی موضعی ساده و با تحمیل کمترین میزان درد و خونریزی به درمان بیماران بپردازند از سویی به دلیل اینکه پلاسماجت، جای زخم و بخیه بر روی پوست ایجاد نمی‌کند، بیمار نیز نقاهت کمتری را نسبت به سایر روش‌ها تجربه می‌کند.

برای درمان چه معضلات پوستی، پلکسر را به شما توصیه می‌کنیم؟

  • درمان افتادگی‌های پلک، پلکسر روشی مناسب برای کسانی که اولا با جراحی و روش‌های تهاجمی موافق نیستند. دوما افتادگی پلکشان -طبق نظر پزشک- هنوز به مرحله جراحی باز نرسیده است. بیمارانی که دارای افتادگی شدید پوست پلک هستند، همچنان انجام عمل بلفاروپلاستی (جراحی باز پلک‌ها) توصیه می‌شود.
  • استرچ مارک و یا همان ترک‌های پوستی که بر اثر چاق و یا لاغر شدن روی پوست پدید می‌اید، به بهره از گرفتن از دستگاه پلکسر بهبود نسبی میابد.
  • درمان ضایعات پوستی مانند زگیل و خال‌های
  • لابیا پلاستی (ترمیم آل‌تناسلی بانوان)
  • درمان کلوئید (گوشت اضافه) و جای زخم

سوالات متداول

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کلینیک بهروز می باشدطراحی و پشتیبانی توسط آژانس مارکتینگ داکتاپ