لیزر پی دی ال

لیزر‌ها امروزه یکی از مهمترین روش‌های درمانی برای بسیاری از ضایعات عروقی و پوستی‌ای هستند که زیبایی و سلامت افراد را تحت تاثیر قرار داده است. معضلات پوستی و عروقی مانند لک‌های مادرزادی، خال‌ها، عروق واریسی و مشکلات ناشی از نورآفتاب و بالا رفتن سن پوست، از دسته مواردی است که با استفاده از تکنولوژی لیزر پی‌دی‌ال به راحتی قابل درمان است.

لیزر PDL چگونه در درمان عروق موثر است؟

می‌توان گفت نخستین کارکرد لیزر PDL را باید در درمان ضایعات عروقی دانست. عمق نفوذ لیزر پی‌دی‌ال به گونه‌ای است که انرژی آن بدون آسیب به سطح پوست به آن نفوذ کرده و با برخود با رگ‌های برجسته و عروق آنها را تخریب می‌کند. این لیزر با تحت تاثیر قرار دادن هموگلوبین‌های موجود در عروق سطحی پوست آنها را تخریب می‌کند اما باید گفت انهدام این عروق آسیبی را متوجه سایر بافت‌های پیرامونی نمی‌کند و بیمار بدون نیاز به بستری و مراقبت‌های دست و پا گیر ثانویه، می‌تواند زندگی روزمره خود را ادامه دهد. بنابراین بسیاری از متخصصان یکی از درمان‌های اولیه برای واریس‌های سطحی را لیزر پی‌دل‌ال می‌دانند.

دیگر کاربردهای لیزر PDL

با اینکه پی‌دی‌ال بیش از همه در درمان واریس و ضایعات عروقی شناخته شده است، در بسیاری از درمان‌ها و مبارزه با معضلات پوستی دیگر، لیزر محبوب متخصصان پوست است. این دستگاه می‌تواند قرمزی و حتی تیرگی اسکارها را تا حدود زیادی درمان کند. در درمان روزاسه و کلوئیدها به کار گرفته شود، ماه‌گرفتگی و لک‌های مادرزادی را کمرنگ و یا محو نماید و در بسیاری از بیماری‌ها دیگر مانند پسوریازیس، زگیل‌ها، قارچ‌ها ناخن و … موثر باشد. دلیل محبوبیت این لیزر درمانی، تاثیر آنی است. بیماران در درمان با لیزر پی‌دل‌ال کمترین میزان عوارض را در مقایسه با روش‌های تهاجمی دیگر تجربه می‌کنند و بدون نیاز به تخریب لایه‌های پوستی (آنچنان که در لیزرهای فرکشنال اتفاق می‌افتد) از شر ناهنجاری‌ها و گوشت‌های اضافه خلاص شوند.

درمان‌های لیزر PDL در یک نگاه

واریس و ورید‌های برجسته عنکبوتی و سطحی

موثرترین و بهترین درمان برای بر طرف کردن خال‌های عروقی مادرزادی و اکتسابی

درمان کلوئید (گوشت اضافی) و جای زخمهای قدیمی

بهبود قابل توجه در جوش‌های قرمز رنگ و ملتهب صورت و بدن

درمان بیماری پسوریازیس، روزاسه، زگیل و بسیاری از بیماری‌های پوستی دیگر

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات کلینیک بهروز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت نوبت را در سایت پر کنید.

بله در قسمت مشاوره آنلاین می توانید از پزشک مورد نظر سوال بپرسید. همچنین از طریق تماس با کارشناسان کلینیک بهروز و یا ارسال پیام به واتساپ ما می توانید برای مشاوره غیر حضوری هماهنگ کنید.