فیلر بینی

ممکن است اسم فیلر بینی به گوشتان خورده باشد، به این نوع عمل فرم دهی بینی با تزریق ژل هم می گویند. و با این روش می توان فرم بینی را به صورت موقتی اصلاح کرد، این روش برای بینی های قوز دار گزینه مناسبی است، و همچنین برای کسانی که دنبال روشی دائمی نیستند، و کسانی که نگران خطرات احتمالی هستند این روش مناسبشان است. با روش تزریق فیلر می توان فرم بینی را به صورت موقت اصلاح کرد. این روش برای بینی های قوز دار عالی است. همچنین برای کسانی که دنبال یک روش دائمی نیستند و یا کسانی که نگران خطرات احتمالی عمل و زمان ریکاوری عمل جراحی بینی سنتی هستند، این روش مناسب است.

تزریق فیلر بینی

شاید برای بعضی افراد پیش بیاید که بینی آنها نقص هایی دارد، که به هر دلیلی حاضر به جراحی نیستند، خوشبختانه زیبا کردن بینی و از بین بردن عیوب امکان پذیر است، رینوپلاستی بدون جراحی را به نام تزریق فیلر شناخته می شود. تزریق فیلر بینی این روزها طرفداران بسیاری در میان زنان و مردان پیدا کرده است و به یکی از محبوب ترین روش های زیبایی تبدیل شده است. تزریق فیلر بینی که روشی غیرتهاجمی و بی خطر است، به راحتی توسط جراح زیبایی انجام می شود.

فیلر بینی چگونه عمل می کند ؟

با تزریق دقیق فیلر برای بالا و پایین برآمدگی های بینی میتوان به زیبایی ظاهری بینی را بهبود بخشید، و بینی را کاملا صاف نمود. و با تزریف فیلر در اطراف نوک بینی، می شود به نوک بینی ظاهری باریک تر و زاویه بهتری داد. هم چنین با تزریق بوتاکس به ماهیچه پایین ‌برنده تیغه بینی، می توان نوک بینی را لیفت کرد. تزریق فیلر به بینی می تواند آن را صاف تر و خوش فرم تر نماید، اما باعث کوچک شدن بینی نمی شود.

 

فیلر بینی موجب کوچک شدن آن نمی شود، در حقیقت فیلر بینی شما را بزرگتر می کند، با این روش می تواند برآمدگی های بینی شما را اصلاح کند. کاندید و خوب برای این روش کسانی هستند که بینی شان کوچک است، و می خواهند ؛آنرا صاف تر کنند یا نوک بینی خود ا اصلاح کنند، باید این را بپذیرند که بینی آنها بزرگ تر خواهد است.

مزایای فیلرها

◽ افزایش حجم چانه
◽ افزایش حجم لب ها
◽ افزایش حجم گونه ها
◽ ترمیم و بهبود ظاهر اسکار و زخم
◽ رفع چین و چروک و افتادگی پوست
◽ کاهش یا برطرف کردن تیرگی زیر چشم
◽ غیر تهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی
◽ اصلاح شکل ظاهری بینی با توجه به ساختار بینی
◽ قابل بازگشت بودن نتایج (در صورت عدم رضایت بیمار، بینی پس از ۶ ماه، به فرم اولیه باز می‌گردد)
◽ بدون درد و دوره نقاهت
◽ بدون عوارضی مانند مشکلات تنفسی
◽ سادگی تزریق (حداکثر در مدت نیم ساعت قابل انجام است.)
◽ پایین تر بودن قیمت فیلر بینی نسبت به جراحی

مراقبت های قبل از فیلر بینی

◽ قبل از اینکه تزریق فیلر انجام دهید، در جلسه مشاوره کلیه انتظار و توقعات خود را با پزشک در میان بگذارید.
◽ در مورد جنس و کیفیت فیلر تزریقی که پزشک برای شما در نظر گرفته آگاهی کسب کنید.
◽ در صورتی که به هرگونه بیماری زمینه ای مبتلا هستید، و یا دارو خاصی مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
◽ و هم چنین اگر قبلا نیز فیلر انجام داده اید به پزشک خود اطلاع دهید.
◽ فراموش نکنید که برای تزریق فیلر حتما به پزشک ماهر مراجعه کنید، و به مراکز غیر معتبر و سالن های آرایش و زیبایی برای این مورد خودداری کنید زیرا ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید.

مراقبت های بعد از فیلر بینی

◽ استفاده از کمپرس سرد یکی از مهمترین مراقبت ها بعد از تزریق ژل به بینی است، زیرا باعث جلوگیری از خونریزی، و تورم ناشی از آن، همچنین پخش شدن فیلر تزریق شده به نقاط اطراف خواهد بود، بنابراین ۴۸ تا ۷۲ ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایید.
به هیچ عنوان محل تزریق را ماساژ ندهید. و از کمپرس گرم استفاده نکنید. استفاده از کمپرس گرم و ماساژ باعث جا به جا شدن فیلر از محل تزریق خواهد بود.
◽ استفاده از مواد آرایشی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق فیلر، ممنوع است. زیرا ممکن است محل ورود سوزن به واسطه مواد آرایشی آلوده شود. و احتمال عفونت افزایش یابد.
◽ و همینطور از شستشوی صورت تا ۲۴ ساعت بعد اجتناب کنید. چون ممکن است در هنگام شستشو محل تزریق ماساژ خورده باشد، این امر می تواند باعث پخش شدن و گسترش یافتن فیلر به سایر نقاط صورت شود.
◽ توصیه می‌شود از مصرف دخانیات در روزهای ابتدایی بعد از تزریق فیلر خودداری کنید.

فیلر بینی استخوانی

افرادی که بینی استخوانی دارند، کاندید های مناسب تری برای تزریق ژل هستند. این افراد معمولا از قوز بینی حود ناراضی هستند، و پزشک با تزریق فیلر برآمدگی را برطرف می کند، و تیغه صاف می گردد. برخی بینی های استخوانی حالت افتاده دارند، و با تزریق ژل نوک بینی می توان خطای دید ایجاد کرد. ممکن است، دکتر پوست پس از معاینه بینی در کنار فیلر استفاده از نخ را نیز پیشنهاد دهد. نخ برای لیفت بینی و رفع افتادگی آن تاثیر بهتری ایجاد می‌کند. فیلر نیز قوز بینی را از بین می‌برد. در روش لیفت با نخ پزشک نخ مخصوص را زیر پوست قرار داده و به سمت بالا می‌ کشد.

فیلر بینی گوشتی

فیلر بینی در بسیاری از مدل های بینی کاربرد دارد، فرم بینی گوشتی توسط دکتر ماهر با تزریق اصلاح می شود. و البته کلیه روش های غیر از جراحی تغییرات جزئی را به وجود می آورد، برای تغییرات چشم گیر پزشک روش جراحی را پیشنهاد می دهد، افرادی که بینی گوشتی بسیار بزرگ دارند، با فیلر بینی گوشتی به نتیجه دلخواه خود نمی رسند، اما در مورد بینی کوچک تر پزشک با تزریق فیلر با تزریق فیلر در نوک و تیغه بینی حالت کشیده ایجاد می کند. افرادی که بینی گوشتی دارند بجای استفاده از فیلر می توانند از روش کوچک کننده بینی مانند آمپول کوچک کننده استفاده نمایند، این آمپول ها حاوی آنزیم هایی است که با بی حسی تزریق می شود، برای این روش یک جلسه کافی نبوده و پزشک با توجه به سایز بینی بین ۲ الی ۶ جلسه درمان تجویز می کند.

ماندگاری فیلر بینی

◽ فیلرهای کلاژنی، که دو تا چهار ماه ماندگاری دارند
◽ فیلرهای نیمه دائم، که دوازده تا هجده ماه ماندگاری دارند
◽ فیلرهای دائم، که ممکن است نتایج آن ها تا پنج سال و یا بیشتر ماندگاری داشته باشد.